Novinky

Nový nástroj JumpTree zcela zdarma v systému Linketica

Víte, že z Instagramu, Twitteru a dalších sociálních sítí můžete odkazovat pouze na jednu stránku? To je veliká odpovědnost!

✔ Jak propagovat více svých stránek?
✔ Jak propagovat zajímavý a aktuální obsah?
✔ Jak propagovat akční produkty, slevy a výprodeje?

Číst celý článek…

Black Friday na kvalitní články 2018

🎁 Získali jsme pro Vás ty nejlepší internetové servery za nejnižší možné ceny. Napište nám na info@linketica.com o aktuální ceny článků.

🎄 Poslední příležitost pro získání zákazníků před Vánoci 2018 a zároveň získání kvalitního a trvalého zpětného odkazu za skvělou cenu.

Návrh nižší ceny

Nastavení ceny za příspěvek mezi inzerentem a tvůrcem zcela závisí na vůli obou stran.  Tvůrce nabízí cenu a inzerent ji přijme nebo odmítne.

Tvůrci vidí všechny poptávky inzerentů, které typem média (blog, Instagram, …) a jazykem (čeština, polština, …) odpovídají jeho schváleným reklamním prostorům. Na každou poptávku může svůj reklamní prostor nabídnout za cenu jakou si přeje. Může se stát, že nabídnutý reklamní prostor se inzerentovi líbí, ale cena se mu zdá vysoká. Od nynějška může inzerent nabídnout tvůrcovi nižší cenu a to i opakovaně, aby došli ke společnému kompromisu.

Inzerent u nabídky tvůrce vidí nově mezi tlačítky pro přijetí nebo odmítnutí nabídky i tlačítko „Smlouvat“.  Když na něj klikne, vyskočí mu okno s nabídkou a novým políčkem pro zadání ceny, za kterou chce nabídku přijmout. Při návrhu ceny se inzerentovi zároveň zablokuje v kreditu příslušná částka.

 

Tvůrce v administraci protinabídku inzerenta může přijmout nebo odmítnout. Když ji přijme, rovnou se zakázka přesune do schválených a může začít tvořit článek, video nebo fotografii dle zadání. Pokud protinabídku inzerenta odmítne, tak se protinabídka dostává na původní cenu nabídky a inzerent může navrhnout cenu bližší tvůrcově ceně.

 

Protože protinabídka inzerenta blokuje inzerentovi kredit, je tato protinabídka pro tvůrce platná jenom 3 dni a poté se stornuje.

 

Jazykové verze – slovenština, polština, angličtina

Linketica.com má dva pilíře fungování. Prvním pilířem je prodej/nákup reklamních příspěvků od jednotlivých webových stránek až po hlavní sociální sítě. Druhým pilířem je zprostředkování reklamních příspěvků skrze různé jazyky.

Celý team Linketica.com poslední měsíc a půl usilovně pracoval na spuštění druhého pilíře. A dnes jsme spustili slovenskou, polskou a anglickou verzi. Jazykové verze můžete používat již nyní při prodeji a nákupu reklamních příspěvků. Na dalších jazykových verzích se s novými country managery již usilovně pracuje.

Jak jsme již zmínili výše během prací se team rozrostl o několik nových country managerů, kteří mají na starosti support a obchod v některých jazycích. Zatím vám představíme prvního country managera Jakuba Štěpánka. Jakub má na starosti polskou verzi (komunikuje polsky a česky) je v polské Łódźi a můžete ho zastihnout na telefonním čísle +48 732 013 700 a emailu wsparcie@linketica.com.

Na stránkách v pravém horním rohu přibyly vlaječky jednotlivých jazykových verzích. V administraci si každý uživatel v nastavení může nastavit jazyk administrace.

Nejdůležitější změna nastala v zadání poptávky inzerentem. K výběru reklamních kanálů přibyl i výběr cílový jazyk. Pokud tedy v poptávce zadáte, že chcete polštinu, tak se vám budou nabízet jenom polské reklamní prostory.

Poptáváte linkbuilding nebo influencery v  jazyce, který nemáme? Napište si o něj na support@linketica.com

Rozšíření statistik – Instagram engagement

Nejoblíbenější sociální sítí v Linketice je Instagram. Instagram je sociální síť určená ke sdílení fotek a videí. Hitem poslední doby jsou Stories (příběhy), které jsou oblíbené, ale neumožňují přidávat komentáře a like.

Metriky které u Instagramových účtů zobrazujeme jsou: počet sledujících, počet sledovaných a počet příspěvků. Chytré inzerenty zajímá jaká je interakce sledujících na vybraném Instagramovém účtu. Aby jsme pomohli zjistit jaká je interakce sledujících doplnili jsme statistiky o tři nové metriky. Z posledních 10 příspěvků průběžně vypočítáváme (1) průměrný počet like, (2) průměrný počet komentářů a (3) engagement (zapojení sledujících).

U každého Instagramového účtu vidíte tedy statistiky:

1.) Ø komentářů na post
2.) Ø liků na post
3.) engagement
4.) Sledující
5.) Sleduje
6.) Počet postů

Aby jsme přispěli komunitě webových markatérů, tak jsme tyto nové metriky přidali i do našeho online nástroje na zjištění ranků. Zkuste hned jak tyto metriky fungují na Linketica Ranky!

Kde najít profesionály, kteří vám pomůžou s eshopem

Většina prodejců na internetu prodává přes svůj eshop a mnoho z nich využívá pronájmu eshopového řešení. Pronájem eshopového řešení přináší za rozumný poplatek eshopařům/eshopařkám bezstarostné řešení. Například eshopová platforma Shoptet nabízí „vše v jednom“ už od tří stovek.

Číst celý článek…

Hledáme nové členy teamu

Linketica.com je globální projekt a první zahraniční verze se již připravuje (představení v dalším příspěvku). Chceme otevřít i další zahraniční trhy a hledáme nové kolegy do teamu. Bližší informace naleznete na StartupJobs:  Country manager

Výběr jazyka reklamního prostoru

České eshopy postupně expandují do dalších zemí po úspěšném ukotvení se na českém trhu. Hranice fyzické i jazykové se při obchodu na internetu bourají. Linkbuilding a spolupráce s influencery na sociálních sítích na zahraničních trzích je složitá z důvodu jazykové bariéry. Pomáháme našim inzerentům překonávat jazykové rozdíly.

Dnešní novinka je první z několik budoucích aktualizací systému, které z Linketicy dělají multijazykový systém pro nákup příspěvků v různých jazycích. První (dnešní) aktualizace se týká tvůrců obsahu (publisheři). Tvůrce obsahu zadává v jaké jazykové verzi je reklamní prostor. Druhá aktualizace se bude týkat inzerentů a umožní jim v poptávce zadat o jaké reklamní prostory mají zájem (jazyk). Třetí aktualizace bude několik aktualizací v průběhu roku, kdy budeme zveřejňovat jednotlivé jazykové verze Linketicy. Rychlost bude záviset na spolupráci s country managery jednotlivých jazykových rozhraní.

Tvůrce obsahu může zadat v jakém jazyce je jeho reklamní prostor (níže uvedeno). Prošli jsme zpětně všechny reklamní prostory a každému přiřadili jeho jazyk. Pokud máte reklamní prostor v jazyce, který chybí, napište si o něj na uživatelskou podporu.

  • čeština
  • slovenština
  • angličtina
  • němčina
  • polština
  • ruština

Inzerent u nabídky reklamního prostoru ke své poptávce vidí v jakém jazyku je nabízený reklamní prostor. Když najede myší nad název jazyka uvidí i bublinku s jazykem.

Publikování tiskových zpráv a unikátních SEO textů

Přinášíme další unikátní funkci, která zvýší možnosti ovlivnění zveřejňovaných informací. Systém umožňoval v poptávce zadat, zdali chcete „Vytvořit a publikovat článek“ nebo  „Publikovat dodaný článek„. Při publikaci dodaného článku se jeden text zveřejňoval na vybraných reklamních prostorech. Toto řešení je vhodné pro publikování tiskových zpráv, ale je již méně šikovné, pokud chcete každému vybranému reklamnímu prostoru dodat unikátní text. Přinášíme proto rozšíření možností při zadávání poptávky o třetí možnost.

Nově jsou v poptávce tři volby:

  1. Vytvořit a publikovat článek – tvůrce obsahu napíše článek/příspěvek
  2. Publikovat text – tiskové zprávy, jeden text na všechny vybrané reklamní prostory
  3. Publikovat unikátní text – SEO texty, každému reklamnímu prostoru inzerent dodá unikátní text

Automatizované řešení pro kontrolu obchodů ušetří inzerentovi spoustu času a kontrol. Připomeňme si fungování jednotlivých voleb a automatizovanou kontrolní část, kterou zpracuje systém za inzerenta.

1.Vytvořit a publikovat článek

Inzerent do poptávky zadá všeobecné zadání s možností dodatečných podmínek pro každý druh reklamních prostorů (web, sociální sítě). Po vybrání reklamního prostoru inzerentem dodá tvůrce obsahu do 10 dnů text článku příspěvku ke kontrole inzerentovi. Po kontrole inzerentem, který ho má možnost připomínkovat a případně nechat upravit, ho tvůrce obsahu zveřejní. Systém automaticky zkontroluje zda na URL dodané tvůrcem obsahu se nachází odsouhlasený text článku, fotografie či video a poté dojde k zúčtování obchodu. Inzerent uvidí v administraci URL článku.

2. Publikovat text

Při zadávání poptávky inzerent přidá přesný text, který chce publikovat (např. tisková zpráva). Následně si vybere reklamní prostory, kde chce zveřejnit tiskovou zprávu. Tvůrce obsahu tiskovou zprávu zveřejní. Systém zkontroluje zda se na uvedené URL tisková zpráva nachází  a poté zúčtuje obchod. Inzerent uvidí v administraci URL článku.

3. Publikovat unikátní text

Inzerent při zadávání poptávky zadá všeobecné informace o své poptávce zveřejnění, aby tvůrci obsahu měli představu o tématu a obsahu. Po vybrání reklamního prostoru z nabídek je inzerent vyzván k dodání unikátního textu pro reklamní prostor. Dodaný obsah tvůrce obsahu zveřejní a opět systém zkontroluje správnost obsahu a zúčtuje obchod.

 

Zdroj: Fotografie zdarma Imageric.com

Linketica Ranky: ranky a počet sledujících pro vyhodnocení reklamních prostorů

Linketica pomáhá inzerentům rychle a lehce vyhodnocovat reklamní prostory (magazíny, účty na sociálních sítí), které jsou vhodné pro jejich propagaci pomocí placených příspěvků. U každé nabídky reklamního prostoru se zobrazují podrobné parametry pro daný reklamní prostor.

Číst celý článek…