Spojujeme inzerenty s tvůrci obsahu. Efektivně.

Oznamovací emaily

Víme, že inzerenti i publisheři chtějí dostat informace co nejrychleji. Proto jsme do systému připravili oznamovací informační emaily. Tento článek má za úkol shrnout všechny emaily, které Linketica rozesílá.

Publisher

 • Úspěšná registrace
 • Schválení reklamního prostoru pro provoz adminitrátory
 • Přijetí nabídky reklamního prostoru pro poptávku
 • Zpráva v chatu nad dodaným textem
 • Schválení obsahu inzerentem a výzva k zveřejnění
 • Proplacení příspěvku

Inzerent

 • Úspěšná registrace
 • Nová nabídka od  publishera k poptávce
 • Dodaný text příspěvku ke kontrole
 • Zpráva v chatu nad dodaným textem
 • URL zveřejněného příspěvku

 

Co se připravuje

Naši programátoři v současné době pracují na možnosti, aby si uživatelé mohli jednotlivé emailové oznámení sami vypínat/zapínat. Další krokem budou emailové oznámení pokud uživatel na něco zapomene. (např. odevzdat příspěvek, zkontrolovat text).

Jak to funguje mezi Inzerentem a Publisherem

Jak funguje Linketica uvnitř pro Inzerenty a Publishery může být záhadou, proto přinášíme článek shrnující fungování z obou stran.

Publisher

Nabídka a schválení mediálního prostoru

Publisher, je majitel webových stránek nebo účtu na sociální síti. Po přihlášení přidá svůj blog/magazín nebo odkaz na svůj účet na sociální síti. Nově přidaný prostor jde administrátorům ke kontrole, zda nemá závadný nebo pobuřující obsah. Po kontrole publisherovi přijde email o schválení nebo zamítnutí reklamního prostoru v systému – nový prostor schvalujeme během několika hodin.

Schválení 

U schváleného reklamního prostoru se začnou zobrazovat poptávky inzerentů, které odpovídají zadanému typu média (web, Twitter, Facebook, YouTube) vloženého reklamního prostoru. Publisher u poptávky může nabídnout svůj prostor, nebo poptávku odmítne. Publisher se nabízí za částku , kterou chce obdržet za napsání příspěvku na svůj web.

Návrh příspěvku

Pokud inzerentovi se nabízený reklamní prostor líbí, přijde publisherovi email s informací o přijmutí nabídky. V tuto chvíli má publisher 10 dní na vypracování a odeslání článku/statusu/příspěvku inzerentovi a čeká na kontrolu inzerentem. Inzerent má 10 dní na reakci (úprava příspěvku), poté je příspěvek automaticky schválen. Inzerent může mít v interním chatu u obchodu připomínku k textu/obrázku/videu na úpravu příspěvku. V takovém případě má publisher na reakci 3 dni.

Zveřejnění příspěvku

Po schválení znění příspěvku má publisher do 3 dní zveřejnit příspěvek a do systému dát URL příspěvku. Systém zkontroluje zadanou adresu a pokud tam příspěvek objeví je příspěvek proplacen.

Shrnutí termínů publishera:

 • do 10 dnů odevzdat příspěvek ke schválení
 • do 3 dnů upravit příspěvek, je-li vyžadováno
 • do 3 dnů zveřejnit příspěvek a zadat URL

 

Inzerent

Inzerent poptávající zmínky o své službě/eshopu/zboží vloží do systému poptávku po příspěvcích a dobije si kredit. Publisherům se zobrazují jenom spuštěné poptávky u kterých má inzerent dostatek kreditu.

Nabídky u poptávky

U poptávky se začnou nabízet jednotliví publisheři z vybraných médií (web/Twitter/Facebook) se svými reklamními prostory a cenou. Inzerent si vybere a potvrdí zájem o prostory, které mu vyhovují svým zaměřením i cenou. Ostatní může nechat být, nebo zamítnout pro lepší přehlednost. Publisher má povinnost do 10 dnů zaslat příspěvek ke kontrole jinak se celý obchod ruší.

Kontrola příspěvku

Když publisher zašle příspěvek ke kontrole, může inzerent do 10 dnů pomocí interního chatu u obchodu nechat příspěvek upravit nebo schválit. Po tomto termínu se příspěvek schválí automaticky sám. Pokud nechá příspěvek upravit musí publisher reagovat do 3 dnů.

Zveřejnění příspěvku

Schválený příspěvek vloží publisher na svůj reklamní prostor a vloží do systému URL příspěvku, systém příspěvek zkontroluje a proplatí. Případné nesrovnalosti řeší administrátoři za inzerenta s publisherem sami.

Shrnutí termínů inzerenta:

 • do 10 dnů reagovat s požadovanou úpravou příspěvku (chce-li)
 • do 3 dnů reagovat na zprávy/revize publishera

 

Chybí Vám v tomto článku nějaká informace, zeptejte se v komentářích pod článkem.

 

Filtrování poptávek pro publishery

Máme radost z publisherů, kteří do Linketicy přidávají své reklamní prostory. Dostali jsme první zpětnou vazbu jak vylepšit uživatelské rozhraní pro lepší použitelnost.

První vylepšení, které přinášíme publisherům je lepší filtrování nových poptávek v menu „Nové poptávky“. Nad seznamem nových poptávek přibyly dvě rozbalovací menu. První z nich umožňuje filtrovat poptávky a druhé  umožňuje filtrovat reklamní prostory. Díky tomu si publisher může filtrovat seznam nových poptávek dle poptávky, nebo reklamního prostoru.

Děkujeme publisherům za zpětnou vazbu a vítáme každý nápad na vylepšení. Chcete také přispět? Napište nám váš nápad do komentářů pod článkem.

Registrace publishera a přidání reklamního prostoru

Publisher je poskytovatel obsahu na internetu. Poskytovatel obsahuje je každý kdo vlastní blog, magazín nebo kanál na nějaké sociální síti a publikuje články nebo příspěvky. Chcete-li se stát naším publisherem je potřeba se v prvním kroku  zaregistrovat a v druhém kroku přidat váš reklamní prostor (blog, Twitterový účet, Youtube kanál).

Číst celý článek…

Startujeme

Vítejte na novém zprostředkovateli individuálního reklamního trhu!

Linketica je reklamní systém, který umí zprostředkovat článkovou, příspěvkovou a video reklamu na mnoha důležitých místech jako jsou blogy, magazíny, Twitter,  Instagram, Facebook a Youtube. Nebudeme Vás tahat za nos. Víme, že i nákup zpětných odkazů je pro vás důležitý. Zaměřujeme se jak na markatéry, tak i na linkbuildery.

Číst celý článek…